VÄRLDSMÄSTERSKAPEN I ISRACING

År Plac. Namn Poäng Nation Finalort Kommentar
1964  Gab Kadyrov 24  Sovjetunionen    Ej officiellt mästerskap; 5 finaltävlingar 
1964  10  Slobodan Dzudovic Jugoslavien    Ej officiellt mästerskap; 5 finaltävlingar 
1964  11  Esko Koponen Finland    Ej officiellt mästerskap; 5 finaltävlingar 
1964  12  Åke Östblom Sverige    Ej officiellt mästerskap; 5 finaltävlingar 
1964  13  Willihard Thomsson Sverige    Ej officiellt mästerskap; 5 finaltävlingar 
1964  14  Sengedorz Ojdov Mongoliet    Ej officiellt mästerskap; 5 finaltävlingar 
1964  15  Icinchorloo Baator Mongoliet    Ej officiellt mästerskap; 5 finaltävlingar 
1964  16  Lev Erosin Sovjetunionen    Ej officiellt mästerskap; 5 finaltävlingar 
1964  17  Esko Lensu Finland    Ej officiellt mästerskap; 5 finaltävlingar 
1964  18  Drago Perko Jugoslavien    Ej officiellt mästerskap; 5 finaltävlingar 
1964  19  Antero Salasto Finland    Ej officiellt mästerskap; 5 finaltävlingar 
1964  Vjatcheslav Dubinin 19  Sovjetunionen    Ej officiellt mästerskap; 5 finaltävlingar 
1964  Juri Dudorin 16  Sovjetunionen    Ej officiellt mästerskap; 5 finaltävlingar 
1964  Boris Samorodov 15  Sovjetunionen    Ej officiellt mästerskap; 5 finaltävlingar 
1964  Bernt Hörnfeldt 10  Sverige    Ej officiellt mästerskap; 5 finaltävlingar 
1964  Per Hollander 10  Sverige    Ej officiellt mästerskap; 5 finaltävlingar 
1964  Jaroslav Machac Tjeckoslovakien    Ej officiellt mästerskap; 5 finaltävlingar 
1964  Stanislav Kubicek Tjeckoslovakien    Ej officiellt mästerskap; 5 finaltävlingar 
1964  Antonin Svab Tjeckoslovakien    Ej officiellt mästerskap; 5 finaltävlingar 
1965  Boris Samorodov 30  Sovjetunionen    Ej officiellt mästerskap; 5 finaltävlingar 
1965  10  Willihard Thomsson Sverige    Ej officiellt mästerskap; 5 finaltävlingar 
1965  11  Slobodan Dzudovic Jugoslavien    Ej officiellt mästerskap; 5 finaltävlingar 
1965  12  Peter Liebing Östtyskland    Ej officiellt mästerskap; 5 finaltävlingar 
1965  13  Ernst Glassner Österrike    Ej officiellt mästerskap; 5 finaltävlingar 
1965  14  Salbu Serszbudee Mongoliet    Ej officiellt mästerskap; 5 finaltävlingar 
1965  15  Sengedorz Ojdov Mongoliet    Ej officiellt mästerskap; 5 finaltävlingar 
1965  16  Hans Holmqvist Sverige    Ej officiellt mästerskap; 5 finaltävlingar 
1965  17  Jarmo Vane Finland    Ej officiellt mästerskap; 5 finaltävlingar 
1965  18  Juri Dudorin Sovjetunionen    Ej officiellt mästerskap; 5 finaltävlingar 
1965  19  Lev Erosin Sovjetunionen    Ej officiellt mästerskap; 5 finaltävlingar 
1965  Gab Kadyrov 28  Sovjetunionen    Ej officiellt mästerskap; 5 finaltävlingar 
1965  20  Sambu Lam Mongoliet    Ej officiellt mästerskap; 5 finaltävlingar 
1965  Vsevolod Nerytov 16  Sovjetunionen    Ej officiellt mästerskap; 5 finaltävlingar 
1965  Antonin Svab 16  Tjeckoslovakien    Ej officiellt mästerskap; 5 finaltävlingar 
1965  Bernt Hörnfeldt 10  Sverige    Ej officiellt mästerskap; 5 finaltävlingar 
1965  Farid Szajnutov Sovjetunionen    Ej officiellt mästerskap; 5 finaltävlingar 
1965  Antonin Kasper Tjeckoslovakien    Ej officiellt mästerskap; 5 finaltävlingar 
1965  Stanislav Kubicek Tjeckoslovakien    Ej officiellt mästerskap; 5 finaltävlingar 
1965  Kurt Westlund Sverige    Ej officiellt mästerskap; 5 finaltävlingar 
1966  Gab Kadyrov 24  Sovjetunionen    2 semifinaler; 4 finaltävlingar 
1966  10  Peter Liebing Östtyskland    2 semifinaler; 4 finaltävlingar 
1966  11  Juoko Naskali Finland    2 semifinaler; 4 finaltävlingar 
1966  12  Helmut Walch Österrike    2 semifinaler; 4 finaltävlingar 
1966  13  Peter Knott Tyskland    2 semifinaler; 4 finaltävlingar 
1966  14  Mieczyslaw Polukard Polen    2 semifinaler; 4 finaltävlingar 
1966  15  Leif Enecrona Sverige    2 semifinaler; 4 finaltävlingar 
1966  16  Drago Perko Jugoslavien    2 semifinaler; 4 finaltävlingar 
1966  17  Matti Koivula Finland    2 semifinaler; 4 finaltävlingar 
1966  Viktor Kuznetsov 16  Sovjetunionen    2 semifinaler; 4 finaltävlingar 
1966  Antonin Svab Sr 13  Tjeckoslovakien    2 semifinaler; 4 finaltävlingar 
1966  Juri Chekranov 13  Sovjetunionen    2 semifinaler; 4 finaltävlingar 
1966  Boris Samorodov 10  Sovjetunionen    2 semifinaler; 4 finaltävlingar 
1966  Juri Dudorin Sovjetunionen    2 semifinaler; 4 finaltävlingar 
1966  Antonin Kasper Sr Tjeckoslovakien    2 semifinaler; 4 finaltävlingar 
1966  Stanislav Kubicek Tjeckoslovakien    2 semifinaler; 4 finaltävlingar 
1966  Kurt Westlund Sverige    2 semifinaler; 4 finaltävlingar 
1967  Boris Samorodov 44  Sovjetunionen    2 semifinaler; 4 finaltävlingar 
1967  10  Stanislav Kubicek 24  Tjeckoslovakien    2 semifinaler; 4 finaltävlingar 
1967  11  Drago Perko 21  Jugoslavien    2 semifinaler; 4 finaltävlingar 
1967  12  Peter Knott 18  Tyskland    2 semifinaler; 4 finaltävlingar 
1967  13  Hans Jürgen Fritz Östtyskland    2 semifinaler; 4 finaltävlingar 
1967  14  Helmut Walch Österrike    2 semifinaler; 4 finaltävlingar 
1967  15  Jan Ekeroth Sverige    2 semifinaler; 4 finaltävlingar 
1967  15  Olle Åhnström Sverige    2 semifinaler; 4 finaltävlingar 
1967  17  Leif Enecrona Sverige    reserv 
1967  18  Eberhard Kammler Östtyskland    2 semifinaler; 4 finaltävlingar 
1967  Vjatcheslav Dubinin 40  Sovjetunionen    2 semifinaler; 4 finaltävlingar 
1967  Vladimir Zibrov 37  Sovjetunionen    2 semifinaler; 4 finaltävlingar 
1967  Antonin Svab Sr 36  Tjeckoslovakien    2 semifinaler; 4 finaltävlingar 
1967  Gab Kadyrov 32  Sovjetunionen    2 semifinaler; 4 finaltävlingar 
1967  Vsevolod Nerytov 32  Sovjetunionen    2 semifinaler; 4 finaltävlingar 
1967  Norbert Switala 28  Polen    2 semifinaler; 4 finaltävlingar 
1967  Pavel Mares 26  Tjeckoslovakien    2 semifinaler; 4 finaltävlingar 
1967  Kurt Westlund 26  Sverige    2 semifinaler; 4 finaltävlingar 
1968  Gab Kadyrov 43  Sovjetunionen     
1968  10  Stojan Christov 18  Bulgarien    2 semifinaler; 2 finaltävlingar 
1968  11  Peter Knott 17  Tyskland    2 semifinaler; 2 finaltävlingar 
1968  12  Salbu Serszbudee 15  Mongoliet    2 semifinaler; 2 finaltävlingar 
1968  12  Yngve Nilsson 15  Sverige    Yngve Nilsson har 13 poäng enligt slutprotokollet, men får 15 poäng om man räknar ihop deltävlingarna 
1968  14  Stanislav Kubicek 11  Tjeckoslovakien    2 semifinaler; 2 finaltävlingar 
1968  15  Esko Koponen 10  Finland    2 semifinaler; 2 finaltävlingar 
1968  16  Reimo Lohkovuori Finland    2 semifinaler; 2 finaltävlingar 
1968  17  Juhani Taipale Finland    2 semifinaler; 2 finaltävlingar 
1968  Vladimir Zibrov 43  Sovjetunionen    2 semifinaler; 2 finaltävlingar 
1968  Boris Samorodov 41  Sovjetunionen    2 semifinaler; 2 finaltävlingar 
1968  Juri Dudorin 37  Sovjetunionen    2 semifinaler; 2 finaltävlingar 
1968  Antonin Svab Sr 34  Tjeckoslovakien    2 semifinaler; 2 finaltävlingar 
1968  Hans Jürgen Fritz 29  Östtyskland    2 semifinaler; 2 finaltävlingar 
1968  Kurt Westlund 27  Sverige    2 semifinaler; 2 finaltävlingar 
1968  Antonin Kasper 27  Tjeckoslovakien    2 semifinaler; 2 finaltävlingar 
1968  Peter Liebing 20  Östtyskland    2 semifinaler; 2 finaltävlingar 
1969  Gab Kadyrov 14  Sovjetunionen  Inzell  6 semifinaltävlingar och final 
1969  11  Peter Knott Tyskland  Inzell  6 semifinaltävlingar och final 
1969  11  Andrew Ross England  Inzell  6 semifinaltävlingar och final 
1969  13  Sven Renlund Sverige  Inzell  6 semifinaltävlingar och final 
1969  14  Josef Aigner Tyskland  Inzell  6 semifinaltävlingar och final 
1969  15  Christoph Eichhorn Tyskland  Inzell  6 semifinaltävlingar och final 
1969  15  Olle Åhnström Sverige  Inzell  6 semifinaltävlingar och final 
1969  Juri Lambodski 13  Sovjetunionen  Inzell  6 semifinaltävlingar och final 
1969  Vladimir Zibrov 12+3  Sovjetunionen  Inzell  6 semifinaltävlingar och final 
1969  Antonin Svab Sr 12+F  Tjeckoslovakien  Inzell  6 semifinaltävlingar och final 
1969  Boris Samorodov 10  Sovjetunionen  Inzell  6 semifinaltävlingar och final 
1969  Antonin Kasper Sr Tjeckoslovakien  Inzell  6 semifinaltävlingar och final 
1969  Conny Samuelsson Sverige  Inzell  6 semifinaltävlingar och final 
1969  Kurt Westlund Sverige  Inzell  6 semifinaltävlingar och final 
1969  Jaroslav Machac Tjeckoslovakien  Inzell  6 semifinaltävlingar och final 
1969  Yngve Nilsson Sverige  Inzell  6 semifinaltävlingar och final 
1970  Antonin Svab Sr 15  Tjeckoslovakien  Nässjö   
1970  12  Petar Petkov Bulgarien  Nässjö   
1970  13  Yngve Nilsson Sverige  Nässjö   
1970  14  Antonin Kasper Sr Tjeckoslovakien  Nässjö   
1970  15  Stanislav Kubicek Tjeckoslovakien  Nässjö   
1970  16  Esko Koponen Finland  Nässjö   
1970  17  Olle Åhnström Sverige  Nässjö  reserv 
1970  Gab Kadyrov 14  Sovjetunionen  Nässjö   
1970  Kurt Westlund 12+3  Sverige  Nässjö   
1970  Conny Samuelsson 12+2  Sverige  Nässjö   
1970  Vjatcheslav Dubinin Sovjetunionen  Nässjö   
1970  Andrew Ross England  Nässjö   
1970  Valeri Katiutschanski Sovjetunionen  Nässjö   
1970  Juri Lambodski Sovjetunionen  Nässjö   
1970  Hans Johansson Sverige  Nässjö   
1970  Jaroslav Machac Tjeckoslovakien  Nässjö   
1970  Hans Siegl Tyskland  Nässjö   
1971  Gab Kadyrov 29  Sovjetunionen  Inzell   
1971  10  Bernt Hörnfeldt 13  Sverige  Inzell   
1971  11  Aleksandr Cherbakov 12  Sovjetunionen  Inzell   
1971  12  Hans Holmqvist 11  Sverige  Inzell   
1971  13  Hans Siegl Tyskland  Inzell   
1971  14  Christoph Betzl Tyskland  Inzell   
1971  14  Tommy Johansson Sverige  Inzell   
1971  16  Miroslav Verner Tjeckoslovakien  Inzell   
1971  17  Alfred Dehr Tyskland  Inzell  reserv 
1971  18  Otto Barth Tyskland  Inzell  reserv 
1971  Vladimir Chekusev 25  Sovjetunionen  Inzell   
1971  Miroslav Spinka 21  Tjeckoslovakien  Inzell   
1971  Vladimir Zibrov 18  Sovjetunionen  Inzell   
1971  Juri Dudorin 18  Sovjetunionen  Inzell   
1971  Sven Sigurd 18  Sverige  Inzell   
1971  Kurt Westlund 18  Sverige  Inzell   
1971  Valeri Katiutschanski 18  Sovjetunionen  Inzell   
1971  Conny Samuelsson 16  Sverige  Inzell   
1972  Gab Kadyrov 15  Sovjetunionen  Nässjö   
1972  11  Vladimir Chekusev Sovjetunionen  Nässjö   
1972  11  Conny Samuelsson Sverige  Nässjö   
1972  11  Karl-Ivar Wattman Sverige  Nässjö   
1972  14  Jan Verner Tjeckoslovakien  Nässjö   
1972  15  Sven Sigurd Sverige  Nässjö   
1972  16  Per-Lennart Eriksson Sverige  Nässjö   
1972  Antonin Svab 13  Tjeckoslovakien  Nässjö   
1972  Vladimir Paznikov 12+3  Sovjetunionen  Nässjö   
1972  Bernt Hörnfeldt 12+2  Sverige  Nässjö   
1972  Konstantin Demachin 11  Sovjetunionen  Nässjö   
1972  Juri Dudorin Sovjetunionen  Nässjö   
1972  Vladimir Zibrov Sovjetunionen  Nässjö   
1972  Kurt Westlund Sverige  Nässjö   
1972  Hans Johansson Sverige  Nässjö   
1972  Vjatcheslav Dubinin Sovjetunionen  Nässjö   
1973  Gab Kadyrov 29  Sovjetunionen  Inzell   
1973  11  Jan Verner 11  Tjeckoslovakien  Inzell   
1973  12  Per-Lennart Eriksson Sverige  Inzell   
1973  13  Sven Sigurd Sverige  Inzell   
1973  14  Bo Kindgren Sverige  Inzell   
1973  15  Vaclav Verner Tjeckoslovakien  Inzell   
1973  15  Christoph Betzl Tyskland  Inzell   
1973  Boris Samorodov 25  Sovjetunionen  Inzell   
1973  Vladimir Paznikov 24  Sovjetunionen  Inzell   
1973  Hans Johansson 23  Sverige  Inzell   
1973  Milan Spinka 21  Tjeckoslovakien  Inzell   
1973  Vladimir Chapalo 21  Sovjetunionen  Inzell   
1973  Anatoli Suchov 19  Sovjetunionen  Inzell   
1973  Otto Barth 16  Tyskland  Inzell   
1973  Antonin Svab Sr 14  Tjeckoslovakien  Inzell   
1973  Hans Siegl 14  Tyskland  Inzell   
1974  Milan Spinka 15  Tjeckoslovakien  Nässjö   
1974  11  Anatoli Suchov Sovjetunionen  Nässjö   
1974  11  Stanislav Kubicek Tjeckoslovakien  Nässjö   
1974  13  Zdenek Kudrna Tjeckoslovakien  Nässjö   
1974  14  Treumund Strobl Österrike  Nässjö   
1974  14  Jan Verner Tjeckoslovakien  Nässjö   
1974  16  Ales Dryml Sr Tjeckoslovakien  Nässjö   
1974  17  Lars Dahlin Sverige  Nässjö   
1974  Vladimir Zibrov 14  Sovjetunionen  Nässjö   
1974  Gab Kadyrov 13  Sovjetunionen  Nässjö   
1974  Bo Kindgren 10  Sverige  Nässjö   
1974  Boris Samorodov 10  Sovjetunionen  Nässjö   
1974  Sergej Tarabanko 10  Sovjetunionen  Nässjö   
1974  Hans Johansson Sverige  Nässjö   
1974  Miroslav Verner Tjeckoslovakien  Nässjö   
1974  Vladimir Kochetov Sovjetunionen  Nässjö   
1974  Hans Decker Sverige  Nässjö   
1975  Sergej Tarabanko 30  Sovjetunionen  Moskva   
1975  10  Anatoli Suchov 11  Sovjetunionen  Moskva   
1975  11  Bo Kindgren 10  Sverige  Moskva   
1975  12  Jan Verner Tjeckoslovakien  Moskva   
1975  12  Milan Spinka Tjeckoslovakien  Moskva   
1975  14  Miroslav Verner Tjeckoslovakien  Moskva   
1975  15  Stanislav Kubicek Tjeckoslovakien  Moskva   
1975  16  Hans Johansson Sverige  Moskva   
1975  17  Karl-Ivar Wattman Sverige  Moskva  reserv 
1975  Vladimir Zibrov 27  Sovjetunionen  Moskva   
1975  Sergej Kazakov 24  Sovjetunionen  Moskva   
1975  Vjatcheslav Dubinin 23  Sovjetunionen  Moskva   
1975  Vladimir Smirnov 22  Sovjetunionen  Moskva   
1975  Vladimir Chapalo 20  Sovjetunionen  Moskva   
1975  Roelof Thijs 17  Holland  Moskva   
1975  Valeri Raspopin 15  Sovjetunionen  Moskva   
1975  Zdenek Kudrna 12  Tjeckoslovakien  Moskva   
1976  Sergej Tarabanko 28  Sovjetunionen  Assen   
1976  10  Ales Dryml 10  Tjeckoslovakien  Assen   
1976  11  Stanislav Kubicek Tjeckoslovakien  Assen   
1976  11  Roelof Thijs Holland  Assen   
1976  13  Vladimir Smirnov Sovjetunionen  Assen   
1976  14  Viktor Petrunin Sovjetunionen  Assen   
1976  15  Hans Jager Holland  Assen   
1976  16  Rainer Scherzl Tyskland  Assen   
1976  16  Hans Johansson Sverige  Assen   
1976  18  Vjatcheslav Dubinin Sovjetunionen  Assen   
1976  Milan Spinka 27  Tjeckoslovakien  Assen   
1976  Conny Samuelsson 26  Sverige  Assen   
1976  Sergej Jarovoi 25  Sovjetunionen  Assen   
1976  Kurt Westlund 19  Sverige  Assen   
1976  Börje Sjöbom 19  Sverige  Assen   
1976  Zdenek Kudrna 18  Tjeckoslovakien  Assen   
1976  Vladimir Zibrov 14  Sovjetunionen  Assen   
1976  Jan Verner 12  Tjeckoslovakien  Assen   
1977  Sergej Tarabanko 27  Sovjetunionen  Inzell   
1977  10  Vladimir Subbotin 13  Sovjetunionen  Inzell   
1977  11  Nikolai Kostjunin 11  Sovjetunionen  Inzell   
1977  11  Hans Johansson 11  Sverige  Inzell   
1977  13  Leonard Oswald 10  Tyskland  Inzell   
1977  14  Sergej Jarovoi Sovjetunionen  Inzell   
1977  15  Vladimir Chapalo Sovjetunionen  Inzell   
1977  16  Helmut Weber Tyskland  Inzell  reserv 
1977  17  Rainer Scherzl Tyskland  Inzell   
1977  18  Albert Stickl Tyskland  Inzell  reserv 
1977  Conny Samuelsson 26  Sverige  Inzell   
1977  Zdenek Kudrna 24  Tjeckoslovakien  Inzell   
1977  Alexander Cherbakov 23  Sovjetunionen  Inzell   
1977  Kurt Westlund 21  Sverige  Inzell   
1977  Walter Wartbichler 16  Österrike  Inzell   
1977  Jan Verner 16  Tjeckoslovakien  Inzell   
1977  Roelof Thijs 13  Holland  Inzell   
1977  Hans Siegl 13  Tyskland  Inzell   
1978  Sergej Tarabanko 28  Sovjetunionen  Assen   
1978  10  Walter Wartbichler 11  Österrike  Assen   
1978  11  Jiri Jirout 10  Tjeckoslovakien  Assen   
1978  11  Zdenek Kudrna 10  Tjeckoslovakien  Assen   
1978  13  Per-Olof Serenius Sverige  Assen   
1978  14  Hans Johansson Sverige  Assen   
1978  15  Bo Kindgren Sverige  Assen   
1978  16  Roelof Thijs Holland  Assen   
1978  17  Milan Spinka Tjeckoslovakien  Assen  reserv 
1978  18  Bruce Cribb England  Assen  reserv 
1978  Anatoli Bondarenko 24  Sovjetunionen  Assen   
1978  Anatoli Gladyschev 23  Sovjetunionen  Assen   
1978  Vladimir Subbotin 20  Sovjetunionen  Assen   
1978  Hans Siegl 19  Tyskland  Assen   
1978  Conny Samuelsson 19  Sverige  Assen   
1978  Vladimir Ljubitch 18  Sovjetunionen  Assen   
1978  Vladimir Serbin 18  Sovjetunionen  Assen   
1978  Leonard Oswald 13  Tyskland  Assen   
1979  Anatoli Bondarenko 30  Sovjetunionen  Inzell   
1979  11  Walter Wartbichler 12  Österrike  Inzell   
1979  12  Jiri Jirout Tjeckoslovakien  Inzell   
1979  13  Conny Samuelsson Sverige  Inzell   
1979  14  Kurt Wartbichler Österrike  Inzell   
1979  15  Max Niedermaier Tyskland  Inzell   
1979  16  Jiri Svoboda Tjeckoslovakien  Inzell  reserv 
1979  17  Hans Hohenwarter Österrike  Inzell  reserv 
1979  Vladimir Ljubitch 26  Sovjetunionen  Inzell   
1979  Zdenek Kudrna 26  Tjeckoslovakien  Inzell   
1979  Anatoli Gladyschev 23  Sovjetunionen  Inzell   
1979  Sergej Tarabanko 23  Sovjetunionen  Inzell   
1979  Alexander Cherbakov 20  Sovjetunionen  Inzell   
1979  Hans Johansson 15  Sverige  Inzell   
1979  Leonard Oswald 15  Tyskland  Inzell   
1979  Vladimir Subbotin 15  Sovjetunionen  Inzell   
1979  Per-Olof Serenius 15  Sverige  Inzell   
1980  Anatoli Bondarenko 29  Sovjetunionen  Kalinin   
1980  10  Walter Wartbichler 12  Österrike  Kalinin   
1980  11  Milan Spinka 10  Tjeckoslovakien  Kalinin   
1980  12  Jiri Jirout Tjeckoslovakien  Kalinin   
1980  12  Jiri Svoboda Tjeckoslovakien  Kalinin   
1980  14  Stanislav Dyk Tjeckoslovakien  Kalinin   
1980  14  Per-Olof Serenius Sverige  Kalinin   
1980  16  Toni Hiltunen Finland  Kalinin   
1980  Sergej Tarabanko 26  Sovjetunionen  Kalinin   
1980  Vladimir Suchov 25  Sovjetunionen  Kalinin   
1980  Vladimir Ljubitch 24  Sovjetunionen  Kalinin   
1980  Zdenek Kudrna 22  Tjeckoslovakien  Kalinin   
1980  Hans Johansson 19  Sverige  Kalinin   
1980  Alexander Smyslajev 18  Sovjetunionen  Kalinin   
1980  Helmut Weber 14  Tyskland  Kalinin   
1980  Viktor Petrunin 14  Sovjetunionen  Kalinin   
1981  Vladimir Ljubitch 28  Sovjetunionen  Assen   
1981  10  Roelof Thijs 10  Holland  Assen   
1981  11  Erik Stenlund Sverige  Assen   
1981  11  Jiri Svoboda Tjeckoslovakien  Assen   
1981  13  Per-Olof Serenius Sverige  Assen   
1981  14  Milan Spinka Tjeckoslovakien  Assen   
1981  15  Rainer Scherzl Tyskland  Assen   
1981  16  Helmut Weber Tyskland  Assen   
1981  Vladimir Suchov 26  Sovjetunionen  Assen   
1981  Anatoli Gladyschev 25  Sovjetunionen  Assen   
1981  Zdenek Kudrna 25  Tjeckoslovakien  Assen   
1981  Hans Johansson 19  Sverige  Assen   
1981  Sergej Tarabanko 18  Sovjetunionen  Assen   
1981  Boris Bratschikov 17  Sovjetunionen  Assen   
1981  Sergej Jarovoi 17  Sovjetunionen  Assen   
1981  Max Niedermaier 15  Tyskland  Assen   
1982  Sergej Kazakov 28  Sovjetunionen  Inzell   
1982  10  Stanislav Dyk 11  Tjeckoslovakien  Inzell   
1982  11  Helmut Weber 10  Tyskland  Inzell   
1982  12  Sture Wattman Sverige  Inzell   
1982  13  Boris Bratschikov Sovjetunionen  Inzell   
1982  14  Hans Johansson Sverige  Inzell   
1982  15  Walter Wartbichler Österrike  Inzell   
1982  15  Erik Stenlund Sverige  Inzell   
1982  Per-Olof Serenius 23  Sverige  Inzell   
1982  Vladimir Subbotin 22  Sovjetunionen  Inzell   
1982  Zdenek Kudrna 21  Tjeckoslovakien  Inzell   
1982  Vladimir Suchov 20  Sovjetunionen  Inzell   
1982  Max Niedermaier 19  Tyskland  Inzell   
1982  Roelof Thijs 17  Holland  Inzell   
1982  Anatoli Gladyschev 17  Sovjetunionen  Inzell   
1982  Vladimir Ljubitch 14  Sovjetunionen  Inzell   
1983  Sergej Kazakov 28+3  Sovjetunionen  Eindhoven   
1983  10  Per-Olof Serenius 13  Sverige  Eindhoven   
1983  10  Vladimir Subbotin 13  Sovjetunionen  Eindhoven   
1983  12  Tony Persson Sverige  Eindhoven   
1983  13  Stanislav Dyk Tjeckoslovakien  Eindhoven   
1983  13  Günter Brandt Tjeckoslovakien  Eindhoven  reserv 
1983  13  Antonin Klatovsky Tjeckoslovakien  Eindhoven   
1983  16  Eskil Jonsson Sverige  Eindhoven   
1983  16  Conny Fastesson Sverige  Eindhoven   
1983  18  Helmut Weber Tyskland  Eindhoven  reserv 
1983  Anatoli Bondarenko 28+2  Sovjetunionen  Eindhoven   
1983  Erik Stenlund 24+3  Sverige  Eindhoven   
1983  Alexander Smyslajev 24+2  Sovjetunionen  Eindhoven   
1983  Anatoli Gladyschev 19  Sovjetunionen  Eindhoven   
1983  Vladimir Suchov 18  Sovjetunionen  Eindhoven   
1983  Walter Wartbichler 16  Österrike  Eindhoven   
1983  Max Niedermaier 16  Tyskland  Eindhoven   
1983  Roelof Thijs 14  Holland  Eindhoven   
1984  Erik Stenlund 29  Sverige  Moskva   
1984  10  Per-Olof Serenius 12  Sverige  Moskva   
1984  11  Max Niedermaier Tyskland  Moskva   
1984  12  Alexander Smyslajev Sovjetunionen  Moskva   
1984  12  Walter Wartbichler Österrike  Moskva   
1984  14  Anatoli Gladyschev Sovjetunionen  Moskva   
1984  15  Vaclav Verner Tjeckoslovakien  Moskva   
1984  16  Valentino Furlanetto Italien  Moskva   
1984  17  Stanislav Dyk Tyskland  Moskva  reserv 
1984  18  Eskil Jonsson Sverige  Moskva  reserv 
1984  Vladimir Suchov 28  Sovjetunionen  Moskva   
1984  Juri Ivanov 27  Sovjetunionen  Moskva   
1984  Vitali Russkich 22  Sovjetunionen  Moskva   
1984  Roelof Thijs 21  Holland  Moskva   
1984  Helmut Weber 16  Tyskland  Moskva   
1984  Jarmo Hirvasoja 16  Finland  Moskva   
1984  Valeri Ivanschenko 14  Sovjetunionen  Moskva   
1984  Günter Brandt 14  Tyskland  Moskva   
1985  Vladimir Suchov 28  Sovjetunionen  Assen   
1985  11  Vladimir Ljubitch 11  Sovjetunionen  Assen   
1985  12  Franz Schiefer Österrike  Assen   
1985  13  Max Niedermaier Tyskland  Assen   
1985  14  Jarmo Reima Finland  Assen   
1985  15  Sergej Kazakov Sovjetunionen  Assen   
1985  15  Christian Reit Holland  Assen   
1985  17  Tommy Lindgren   Sverige  Assen  reserv 
1985  18  Walter Wartbichler   Österrike  Assen  reserv 
1985  Jarmo Hirvasoja 26  Finland  Assen   
1985  Juri Ivanov 25  Sovjetunionen  Assen   
1985  Erik Stenlund 25  Sverige  Assen   
1985  Helmut Weber 20  Tyskland  Assen   
1985  Sergej Ivanov 17  Sovjetunionen  Assen   
1985  Vladimir Posrednikov 16  Sovjetunionen  Assen   
1985  Jan Sigurd 15  Sverige  Assen   
1985  Per-Olof Serenius 12  Sverige  Assen   
1985  Jan Verner 12  Tjeckoslovakien  Assen   
1986  Juri Ivanov 29  Sovjetunionen  Stockholm   
1986  10  Vasili Afanasjev 12  Sovjetunionen  Stockholm   
1986  11  Juri Smirnov 11  Sovjetunionen  Stockholm   
1986  12  Jiri Svoboda 10  Tjeckoslovakien  Stockholm   
1986  13  Hannu Larronmaa Finland  Stockholm   
1986  14  Eskil Jonsson Sverige  Stockholm   
1986  15  Stanislav Dyk Tjeckoslovakien  Stockholm   
1986  16  Helmut Weber Tyskland  Stockholm   
1986  17  Roman Matousek Tjeckoslovakien  Stockholm  reserv 
1986  17  Leonard Oswald Tyskland  Stockholm  reserv 
1986  Vladimir Suchov 27  Sovjetunionen  Stockholm   
1986  Erik Stenlund 25  Sverige  Stockholm   
1986  Sergej Ivanov 23  Sovjetunionen  Stockholm   
1986  Vitali Russkich 20  Sovjetunionen  Stockholm   
1986  Tommy Lindgren 17  Sverige  Stockholm   
1986  Per-Olof Serenius 16  Sverige  Stockholm   
1986  Jan Sigurd 13  Sverige  Stockholm   
1986  Jarmo Hirvasoja 13  Finland  Stockholm   
1987  Juri Ivanov 28  Sovjetunionen  Berlin   
1987  10  Per-Olof Serenius 11  Sverige  Berlin   
1987  11  Antonin Klatovsky 10  Tjeckoslovakien  Berlin   
1987  11  Hans Johansson 10  Sverige  Berlin   
1987  13  Jiri Svoboda Tjeckoslovakien  Berlin   
1987  14  Sergej Ivanov Sovjetunionen  Berlin   
1987  15  Jan Pecina Tjeckoslovakien  Berlin   
1987  16  Leonard Oswald Tyskland  Berlin   
1987  17  Roger Nordlund   Sverige  Berlin  reserv 
1987  18  Antonin Hörl   Österrike  Berlin  reserv 
1987  Vladimir Suchov 23  Sovjetunionen  Berlin   
1987  Vitali Russkich 21  Sovjetunionen  Berlin   
1987  Jan Sigurd 21  Sverige  Berlin   
1987  Sergej Sokolov 20  Sovjetunionen  Berlin   
1987  Helmut Weber 20  Tyskland  Berlin   
1987  Stefan Svensson 19  Sverige  Berlin   
1987  Eskil Jonsson 16  Sverige  Berlin   
1987  Rais Mustafin 15  Sovjetunionen  Berlin   
1988  Erik Stenlund 29  Sverige  Eindhoven   
1988  10  Tommy Lindgren 13  Sverige  Eindhoven   
1988  11  Antonin Klatovsky 10  Tjeckoslovakien  Eindhoven   
1988  12  Vasili Afanasjev Sovjetunionen  Eindhoven   
1988  12  Hans Johansson Sverige  Eindhoven   
1988  14  Jarmo Hirvasoja Finland  Eindhoven   
1988  15  Gerrit Rook Holland  Eindhoven   
1988  15  Bruce Cribb England  Eindhoven   
1988  17  Helmut Weber   Tyskland  Eindhoven  reserv 
1988  Juri Ivanov 27  Sovjetunionen  Eindhoven   
1988  Sergej Ivanov 24  Sovjetunionen  Eindhoven   
1988  Sergej Kazakov 22  Sovjetunionen  Eindhoven   
1988  Vitali Russkich 21  Sovjetunionen  Eindhoven   
1988  Rais Mustafin 19  Sovjetunionen  Eindhoven   
1988  Sven-Erik Björklund 16  Sverige  Eindhoven   
1988  Per-Olof Serenius 14  Sverige  Eindhoven   
1988  Jan Sigurd 14  Sverige  Eindhoven   
1989  Nikolai Nischenko 26  Sovjetunionen  Alma Ata   
1989  10  Harald Bauman 12  Tyskland  Alma Ata   
1989  11  Erkki Aakko 11  Finland  Alma Ata   
1989  12  Franz Schiefer Tjeckoslovakien  Alma Ata   
1989  12  Jarmo Hirvasoja Finland  Alma Ata   
1989  14  Peter Nybo Finland  Alma Ata   
1989  15  Stefan Svensson Sverige  Alma Ata   
1989  16  Helmut Weber Tyskland  Alma Ata   
1989  17  Antonin Klatovsky Tjeckoslovakien  Alma Ata  reserv 
1989  18  Stanislav Dyk Tjeckoslovakien  Alma Ata  reserv 
1989  Juri Ivanov 25  Sovjetunionen  Alma Ata   
1989  Vladimir Suchov 23  Sovjetunionen  Alma Ata   
1989  Vitali Russkich 23  Sovjetunionen  Alma Ata   
1989  Sergej Ivanov 21  Sovjetunionen  Alma Ata   
1989  Per-Olof Serenius 19  Sverige  Alma Ata   
1989  Mikhail Duplev 17  Sovjetunionen  Alma Ata   
1989  Sven-Erik Björklund 14  Sverige  Alma Ata   
1989  Bronislav Franc 14  Tjeckoslovakien  Alma Ata   
1990  Jarmo Hirvasoja 27  Finland  Göteborg   
1990  10  Helmut Weber 12  Tyskland  Göteborg   
1990  11  Juri Ivanov 11  Sovjetunionen  Göteborg   
1990  12  Sven-Erik Björklund 10  Sverige  Göteborg   
1990  13  Stefan Svensson Sverige  Göteborg   
1990  14  Antonin Klatovsky Tjeckoslovakien  Göteborg   
1990  15  Harald Bauman Tyskland  Göteborg   
1990  16  Robert-Jan Munnecom Holland  Göteborg   
1990  17  Eskil Jonsson Sverige  Göteborg  reserv 
1990  18  Vladimir Suchov Ryssland  Göteborg   
1990  Nikolai Nichenko 24  Sovjetunionen  Göteborg   
1990  Juri Ivanov 23  Sovjetunionen  Göteborg   
1990  Per-Olof Serenius 23  Sverige  Göteborg   
1990  Sergej Kazakov 21  Sovjetunionen  Göteborg   
1990  Michael Lang 19  Tyskland  Göteborg   
1990  Igor Yakovlev 17  Sovjetunionen  Göteborg   
1990  Stanislav Dyk 15  Tjeckoslovakien  Göteborg   
1990  Bronislav Franc 14  Tjeckoslovakien  Göteborg   
1991  Sergej Ivanov 26  Ryssland  Assen   
1991  10  Nikolai Nischenko 13  Ryssland  Assen   
1991  11  Stanislav Dyk 10  Tjeckoslovakien  Assen   
1991  11  Stefan Svensson 10  Sverige  Assen   
1991  13  Luca Ravagnani Italien  Assen   
1991  14  Bronislav Franc Tjeckoslovakien  Assen   
1991  14  Wiebe Vochteloo Holland  Assen   
1991  16  Ulrich Wehrle Tyskland  Assen  reserv 
1991  17  Harald Bauman Tyskland  Assen   
1991  Per-Olof Serenius 26  Sverige  Assen   
1991  Michael Lang 24  Tyskland  Assen   
1991  Valeri Martemjanov 23  Ryssland  Assen   
1991  Antonin Klatovsky 20  Tjeckoslovakien  Assen   
1991  Juri Ivanov 20  Ryssland  Assen   
1991  Ola Westlund 17  Sverige  Assen   
1991  Vladimir Suchov 17  Ryssland  Assen   
1991  Sven-Erik Björklund 14  Sverige  Assen   
1992  Juri Ivanov 28  Ryssland  Frankfurt   
1992  10  Aki Ala-Riihimäki 13  Finland  Frankfurt   
1992  11  Nikolai Nischenko 11  Ryssland  Frankfurt   
1992  12  Luca Ravagnani Italien  Frankfurt   
1992  13  Sergej Ivanov Ryssland  Frankfurt   
1992  14  Ulrich Wehrle Tyskland  Frankfurt   
1992  15  Stig-Inge Bergersen Norge  Frankfurt   
1992  16  Michael Lang Tyskland  Frankfurt   
1992  Antonin Klatovsky 22  Tjeckoslovakien  Frankfurt   
1992  Stefan Svensson 21  Sverige  Frankfurt   
1992  Aleksander Balaschov 21  Ryssland  Frankfurt   
1992  Per-Olof Serenius 19  Sverige  Frankfurt   
1992  Vladimir Fadeev 17  Ryssland  Frankfurt   
1992  Ola Westlund 17  Sverige  Frankfurt   
1992  Vladimir Suchov 17  Ryssland  Frankfurt   
1992  John Fredriksson 15  Sverige  Frankfurt   
1993  Vladimir Fadeev 27  Ryssland  Saransk   
1993  10  Vjatcheslav Nikulin 13  Ryssland  Saransk   
1993  11  Juri Ivanov 12  Ryssland  Saransk   
1993  12  Vladimir Cheblakov 11  Kazakstan  Saransk   
1993  13  Luca Ravagnani Italien  Saransk   
1993  14  Anne van der Helm Holland  Saransk   
1993  15  Benny Winiger Schweiz  Saransk   
1993  16  Franz Schiefer Österrike  Saransk   
1993  Aleksander Balaschov 25  Ryssland  Saransk   
1993  Michael Lang 23  Tyskland  Saransk   
1993  Valeri Ivanov 22  Ryssland  Saransk   
1993  Stefan Svensson 20  Sverige  Saransk   
1993  Per-Olof Serenius 17  Sverige  Saransk   
1993  Jarmo Hirvasoja 17  Finland  Saransk   
1993  Ola Westlund 15  Sverige  Saransk   
1993  John Fredriksson 14  Sverige  Saransk   
1994  Alexander Balaschov 185  Ryssland     
1994  10  Robert-Jan Munnecom 64  Holland     
1994  11  Vladimir Cheblakov 62  Kazakstan     
1994  12  Luca Ravagnani 60  Italien     
1994  13  Jari Ahlbom 59  Finland     
1994  14  Ola Westlund 33  Sverige     
1994  15  John Fredriksson 20  Sverige     
1994  16  Benny Winiger 19  Schweiz     
1994  17  Franz Schiefer 14  Österrike     
1994  18  Sven-Erik Björklund 13  Sverige     
1994  19  Stanislav Kuznetsov Kazakstan     
1994  Per-Olof Serenius 147  Sverige     
1994  20  Stig-Inge Bergersen Norge     
1994  21  Thorbjörn Bastiansen Norge     
1994  21  Harald Bauman Tyskland     
1994  23  Vladimir Lumpov Ryssland     
1994  Vjatcheslav Nikulin 146  Ryssland     
1994  Vladimir Fadeev 140  Ryssland     
1994  Valeri Ivanov 127  Ryssland     
1994  Michael Lang 115  Tyskland     
1994  Stefan Svensson 91  Sverige     
1994  Antonin Klatovsky 69  Tjeckien     
1994  Jarmo Hirvasoja 67  Finland     
1995  Per-Olof Serenius 173  Sverige     
1995  10  Sergej Ivanov 112  Ryssland     
1995  11  Jari Ahlbom 103  Finland     
1995  12  Vladimir Lumpov 95  Ryssland     
1995  13  Antonin Klatovsky 60  Tjeckien     
1995  14  Jarmo Hirvasoja 41  Finland     
1995  15  Robert-Jan Munnecom 40  Holland     
1995  16  Bronislav Franc 34  Tjeckien     
1995  17  Juri Ivanov 26  Ryssland     
1995  18  Ola Westlund 25  Sverige     
1995  19  Georg Landenhammer 16  Tyskland     
1995  Alexander Balaschov 168  Ryssland     
1995  20  Tjitte Bootsma Holland     
1995  21  Stig-Inge Bergersen Norge     
1995  Vjatcheslav Nikulin 158  Ryssland     
1995  Stefan Svensson 154  Sverige     
1995  Vladimir Fadeev 134  Ryssland     
1995  Kyril Drogalin 132  Ryssland     
1995  Michael Lang 121  Tyskland     
1995  Stanislav Kuznetsov 117  Kazakstan     
1995  Valeri Ivanov 116  Ryssland     
1996  Aleksander Balaschov 226  Ryssland     
1996  10  Igor Jakovlev 83  Vitryssland     
1996  11  Nail Galiakberov 77  Kazakstan     
1996  12  Valeri Ivanov 62  Ryssland     
1996  13  Stanislav Kuznetsov 61  Kazakstan     
1996  14  Jari Ahlbom 53  Finland     
1996  15  Ola Westlund 26  Sverige     
1996  16  Antonin Klatovsky 22  Tjeckien     
1996  17  Jim Andersson 13  Sverige     
1996  18  Harald Simon Österrike     
1996  19  Günter Bauer Tyskland     
1996  Juri Polikarpov 167  Ryssland     
1996  20  Tjitte Bootsma Holland     
1996  Vjatcheslav Nikulin 163  Ryssland     
1996  Vladimir Fadeev 147  Ryssland     
1996  Vladimir Lumpov 133  Ryssland     
1996  Per-Olof Serenius 130  Sverige     
1996  Stefan Svensson 114  Sverige     
1996  Michael Lang 105  Tyskland     
1996  Kyril Drogalin 89  Ryssland     
1997  Kyril Drogalin 27  Ryssland  Assen   
1997  10  Michael Lang 14  Tyskland  Assen   
1997  10  Tjitte Bootsma 14  Holland  Assen   
1997  12  Günter Bauer Tyskland  Assen   
1997  12  Igor Jakovlev Vitryssland  Assen   
1997  14  Antonin Klatovsky Tjeckien  Assen   
1997  15  Viktor Sidorenko Vitryssland  Assen   
1997  16  Vladimir Cheblakov Kazakstan  Assen   
1997  Alexander Balaschov 24  Ryssland  Assen   
1997  Jari Ahlbom 22  Finland  Assen   
1997  Stefan Svensson 20  Sverige  Assen   
1997  Vladimir Fadeev 19  Ryssland  Assen   
1997  Per-Olof Serenius 18  Sverige  Assen   
1997  Juri Polikarpov 17  Ryssland  Assen   
1997  Oleg Chomich 16  Vitryssland  Assen   
1997  Vladimir Lumpov 15  Ryssland  Assen   
1998  Aleksander Balaschov 199  Ryssland     
1998  10  Günter Bauer 63  Tyskland     
1998  11  Oleg Chomich 53  Vitryssland     
1998  12  Antonin Klatovsky 51  Tjeckien     
1998  13  Jari Ahlbom 48  Finland     
1998  14  Tjitte Bootsma 42  Holland     
1998  15  Aki Ala-Riihimäki 39  Finland     
1998  16  Lars-Olof Jansson 39  Sverige     
1998  17  Franz Zorn 26  Österrike     
1998  18  Ola Westlund 14  Sverige     
1998  19  Antti Aakko Finland     
1998  Kyril Drogalin 185  Ryssland     
1998  20  Alexander Moskovska Ryssland     
1998  21  Michael Lang Tyskland     
1998  Vjatcheslav Nikulin 176  Ryssland     
1998  Vladimir Lumpov 147  Ryssland     
1998  Per-Olof Serenius 144  Sverige     
1998  Stefan Svensson 139  Sverige     
1998  Vladimir Fadeev 18  Ryssland     
1998  Juri Polikarpov 101  Ryssland     
1998  Igor Jakovlev 82  Vitryssland     
1999  Vladimir Fadeev 235  Ryssland     
1999  10  Per-Olof Serenius 94  Sverige     
1999  11  Tjitte Bootsma 81  Holland     
1999  12  Juri Polikarpov 72  Ryssland     
1999  13  Günter Bauer 55  Tyskland     
1999  14  Antonin Klatovsky 40  Tjeckien     
1999  15  Jürgen Liebmann 34  Tyskland     
1999  16  Jari Ahlbom 31  Finland     
1999  17  Markus Schwaiger 20  Tyskland     
1999  17  Erik Rydberg 20  Sverige     
1999  19  Gerrit Rook 17  Holland     
1999  Alexander Balaschov 228  Ryssland     
1999  20  Erik Stenlund 14  Sverige     
1999  21  Lars Jansson Sverige     
1999  22  Roland Maier Tyskland     
1999  Vjatcheslav Nikulin 207  Ryssland     
1999  Stefan Svensson 185  Sverige     
1999  Kyril Drogalin 177  Ryssland     
1999  Valeri Persev 140  Ryssland     
1999  Franz Zorn 140  Österrike     
1999  Vladimir Lumpov 129  Ryssland     
1999  Aki Ala-Riihimäki 104  Finland     
2000  Kyril Drogalin 26  Ryssland  Assen   
2000  11  Igor Jakovlev 13  Vitryssland  Assen   
2000  12  Tjitte Bootsma Holland  Assen   
2000  12  Günter Bauer Tyskland  Assen   
2000  14  Andrej Jakovlev Vitryssland  Assen   
2000  15  Maxim Baraboschkin Ryssland  Assen   
2000  15  Juri Ivanov Ryssland  Assen   
2000  Franz Zorn 25  Österrike  Assen   
2000  Vladimir Fadeev 24  Ryssland  Assen   
2000  Alexander Moskovska 18  Ryssland  Assen   
2000  Alexander Balaschov 18  Ryssland  Assen   
2000  Juri Polikarpov 17  Ryssland  Assen   
2000  Vladimir Lumpov 16  Ryssland  Assen   
2000  Aki Ala-Riihimäki 15  Finland  Assen   
2000  Valeri Persev 14  Ryssland  Assen   
2000  Per-Olof Serenius 14  Sverige  Assen   
2001  Kyril Drogalin 164  Ryssland     
2001  11  Per-Olof Serenius 69  Sverige     
2001  12  Maxim Baraboschkin 58  Ryssland     
2001  13  Valeri Persev 56  Ryssland     
2001  14  Alexander Balaschov 41  Ryssland     
2001  15  Jürgen Liebmann 37  Tyskland     
2001  16  Markus Skabraut 22  Österrike     
2001  17  Ola Westlund 18  Sverige     
2001  18  Jari Ahlbom 11  Finland     
2001  19  Tjitte Bootsma Holland     
2001  Vladimir Fadeev 153  Ryssland     
2001  Vjatcheslav Nikulin 134  Ryssland     
2001  Franz Zorn 132  Österrike     
2001  Vitali Komisewitsch 105  Ryssland     
2001  Juri Polikarpov 103  Ryssland     
2001  Antonin Klatovsky 101  Tjeckien     
2001  Alexander Moskovska 87  Ryssland     
2001  Antti Aakko 74  Finland     
2001  Valeri Ivanov 74  Ryssland     
2002  Per-Olof Serenius 145  Sverige     
2002  10  Franz Zorn 80  Österrike     
2002  11  Valeri Persev 77  Ryssland     
2002  12  Vitali Komisewitsch 68  Ryssland     
2002  13  Vladimir Lumpov 67  Ryssland     
2002  14  Alexander Balaschov 49  Ryssland     
2002  15  Andrej Jakovlev 34  Vitryssland     
2002  16  Tjitte Bootsma 32  Holland     
2002  17  Robert Eibl 20  Tyskland     
2002  18  Aki Ala-Riihimäki 11  Finland     
2002  19  Stephan Pletschacher Tyskland     
2002  Vjatcheslav Nikulin 141  Ryssland     
2002  Juri Polikarpov 134  Ryssland     
2002  Kyril Drogalin 132  Ryssland     
2002  Günter Bauer 114  Tyskland     
2002  Antti Aakko 90  Finland     
2002  Anatonin Klatovsky 85  Tjeckien     
2002  Stefan Svensson 82  Sverige     
2002  Vladimir Fadeev 81  Ryssland     
2003  Vitali Komisewitsch 110  Ryssland     
2003  10  Ivan Ivanov 61  Ryssland     
2003  10  Junir Bazeev 61  Ryssland     
2003  12  Antonin Klatovsky 49  Tjeckien     
2003  13  Kyril Drogalin 41  Ryssland     
2003  14  Vjatcheslav Nikulin 39  Ryssland     
2003  15  Franz Zorn 29  Österrike     
2003  16  Stefan Svensson 14  Sverige     
2003  17  Johnny Tuinstra 12  Holland     
2003  18  Raimo Henriksson 11  Finland     
2003  19  Harald Simon Österrike     
2003  Günter Bauer 103  Tyskland     
2003  Vladimir Lumpov 97  Ryssland     
2003  Alexander Balaschov 82  Ryssland     
2003  Antti Aakko 77  Finland     
2003  Juri Polikarpov 76  Ryssland     
2003  Nikolai Krasnikov 75  Ryssland     
2003  Maxim Zacharov 75  Ryssland     
2003  Per-Olof Serenius 67  Sverige     
2004  Dmitry Bulankin 158  Ryssland     
2004  10  Juri Polikarpov 80  Ryssland     
2004  11  Kyril Drogalin 63  Ryssland     
2004  12  Antonin Klatovsky 61  Tjeckien     
2004  13  Robert Eibl 51  Tyskland     
2004  14  Franz Zorn 47  Österrike     
2004  15  Stefan Svensson 36  Sverige     
2004  16  Stephan Pletschacher 30  Tyskland     
2004  17  Max Zacharov 20  Ryssland     
2004  18  Markus Skabraut 16  Österrike     
2004  19  Johnny Tuinstra 10  Holland     
2004  Vitali Komisewitsch 154  Ryssland     
2004  20  Tjitte Bootsma Holland     
2004  Nikolai Krasnikov 132  Ryssland     
2004  Ivan Ivanov 131  Ryssland     
2004  Vladimir Lumpov 116  Ryssland     
2004  Antti Aakko 88  Finland     
2004  Junir Bazeev 85  Ryssland     
2004  Günter Bauer 85  Tyskland     
2004  Per-Olof Serenius 81  Sverige     
2005  Nikolai Krasnikov   Ryssland     
2005  10  Mikhail Bogdanov   Ryssland     
2005  11  Per-Olof Serenius   Sverige     
2005  12  Robert Eibl   Tyskland     
2005  13  Johnny Tuinstra   Holland     
2005  14  Günter Bauer   Tyskland     
2005  15  Markus Skabraut   Österrike     
2005  16  Harald Simon   Österrike     
2005  17  Antonin Klatovsky   Tjeckien     
2005  18  Hans-Olov Olsson   Sverige     
2005  19  Torleif Burman   Sverige     
2005  Vitali Komisewitsch   Ryssland     
2005  Ivan Ivanov   Ryssland     
2005  Dmitry Bulankin   Ryssland     
2005  Vladimir Lumpov   Ryssland     
2005  Danil Ivanov   Ryssland     
2005  Antti Aakko   Finland     
2005  Franz Zorn   Österrike     
2005  Dmitry Komisewitsch   Ryssland     
2006  Nikolai Krasnikov   Ryssland     
2006  10  Dmitry Bulankin   Ryssland     
2006  11  Andrej Schischegow   Ryssland     
2006  12  Per-Olof Serenius   Sverige     
2006  13  Antonin Klatovsky   Tjeckien     
2006  14  Vjatcheslav Nikulin   Ryssland     
2006  15  Harald Simon   Österrike     
2006  16  Tommy Flyktman   Finland     
2006  17  Robert Eibl   Tyskland     
2006  18  Johnny Tuinstra   Holland     
2006  Junir Bazeev   Ryssland     
2006  Mikhail Bogdanov   Ryssland     
2006  Vladimir Lumpov   Ryssland     
2006  Franz Zorn   Österrike     
2006  Ilya Drozdov   Ryssland     
2006  Maxim Zacharov   Ryssland     
2006  Antti Aakko   Finland     
2006  Stefan Svensson   Sverige     
2007  Nikolai Krasnikov   Ryssland     
2007  10  Antti Aakko   Finland     
2007  11  Harald Simon   Österrike     
2007  12  Günter Bauer   Tyskland     
2007  13  Markus Skabraut   Österrike     
2007  14  Antonin Klatovsky   Tjeckien     
2007  15  Stanislav Arkhipov   Ryssland     
2007  16  Johnny Tuinstra   Holland     
2007  17  Per-Olof Serenius   Sverige     
2007  18  Max Niedermaier Jr   Tyskland     
2007  Vitali Komisewitsch   Ryssland     
2007  Ivan Ivanov   Ryssland     
2007  Mikhail Bogdanov   Ryssland     
2007  Franz Zorn   Österrike     
2007  Danil Ivanov   Ryssland     
2007  Dmitry Bulankin   Ryssland     
2007  Stefan Svensson   Sverige     
2007  Sergej Baltaschew   Ryssland     
2008  Nikolai Krasnikov   Ryssland     
2008  10  Per-Olof Serenius   Sverige     
2008  11  Antti Aakko   Finland     
2008  12  Günter Bauer   Tyskland     
2008  13  Stefan Svensson   Sverige     
2008  14  Vitali Komisewitsch   Ryssland     
2008  15  Antonin Klatovsky   Tjeckien     
2008  16  Johnny Tuinstra   Holland     
2008  17  Dmitry Tschatschin   Tyskland     
2008  18  Tommy Flyktman   Finland     
2008  Dmitry Komisewitsch   Ryssland     
2008  Franz Zorn   Österrike     
2008  Danil Ivanov   Ryssland     
2008  Stanislav Arkhipov   Ryssland     
2008  Maxim Zacharov   Ryssland     
2008  Ilya Drozdov   Ryssland     
2008  Pavel Chaika   Ryssland     
2008  Harald Simon   Österrike     
2009  Nikolai Krasnikov   Ryssland     
2009  10  Antonin Klatovsky   Tjeckien     
2009  11  Harald Simon   Österrike     
2009  12  Stefan Svensson   Sverige     
2009  13  Johnny Tuinstra   Holland     
2009  14  Tommy Flyktman   Finland     
2009  15  Ivan Ivanov   Ryssland     
2009  16  Markus Skabraut   Österrike     
2009  17  Kai Lehtinen   Finland     
2009  18  Per-Anders Lindström   Sverige     
2009  19  Sven Holstein   Holland     
2009  Danil Ivanov   Ryssland     
2009  Franz Zorn   Österrike     
2009  Junir Bazeev   Ryssland     
2009  Dmitry Komisewitsch   Ryssland     
2009  Vitali Komisewitsch   Ryssland     
2009  Pavel Chaika   Ryssland     
2009  Günter Bauer   Tyskland     
2009  Antti Aakko   Finland     
2010  Nikolai Krasnikov   Ryssland     
2010  10  Nikolai Kaminsky   Ukraina     
2010  11  Pavel Chaika   Ryssland     
2010  12  Ivan Ivanov   Ryssland     
2010  13  Harald Simon   Österrike     
2010  14  Antonin Klatovsky   Tjeckien     
2010  15  Grzegorz Knapp   Polen     
2010  16  Jan Klatovsky   Tjeckien     
2010  17  Sven Holstein   Holland     
2010  18  Per-Anders Lindström   Sverige     
2010  19  René Stellingwerf   Holland     
2010  Danil Ivanov   Ryssland     
2010  Dmitry Komisewitsch   Ryssland     
2010  Igor Kononow   Ryssland     
2010  Vitali Komisewitsch   Ryssland     
2010  Franz Zorn   Österrike     
2010  Stefan Svensson   Sverige     
2010  Antti Aakko   Finland     
2010  Günter Bauer   Tyskland     
2011  Nikolai Krasnikov   Ryssland     
2011  10  Harald Simon   Österrike     
2011  11  Stefan Svensson   Sverige     
2011  12  Günter Bauer   Tyskland     
2011  13  Antonin Klatovsky   Tjeckien     
2011  14  Grzegorz Knapp   Polen     
2011  15  Peter Koij   Sverige     
2011  16  Stephan Pletschacher   Tyskland     
2011  17  Mats Djärf   Finland     
2011  18  Johnny Tuinstra   Holland     
2011  19  Max Niedermaier   Tyskland     
2011  Igor Kononow   Ryssland     
2011  Danil Ivanov   Ryssland     
2011  Dmitry Komisewitsch   Ryssland     
2011  Vitali Komisewitsch   Ryssland     
2011  Dmitry Bulankin   Ryssland     
2011  Sergej Karatchintsev   Ryssland     
2011  Ivan Ivanov   Ryssland     
2011  Franz Zorn   Österrike     
2012  Nikolai Krasnikov   Ryssland     
2012  10  Robert Henderson   Sverige     
2012  11  Grzegorz Knapp   Polen     
2012  12  Jan Klatovsky   Tjeckien     
2012  13  René Stellingwerf   Holland     
2012  14  Vitali Komisewitsch   Ryssland     
2012  15  Stefan Svensson   Sverige     
2012  16  Mats Djärf   Finland     
2012  17  Max Niedermaier   Tyskland     
2012  18  Dmitry Bulankin   Ryssland     
2012  19  Per-Olof Serenius   Sverige     
2012  Danil Ivanov   Ryssland     
2012  Dmitry Komisewitsch   Ryssland     
2012  Dmitri Koltakov   Ryssland     
2012  Sergej Karatchintsev   Ryssland     
2012  Eduard Krysov   Ryssland     
2012  Harald Simon   Österrike     
2012  Antti Aakko   Finland     
2012  Franz Zorn   Österrike     
2013  Danil Ivanov   Ryssland     
2013  10  Günter Bauer   Tyskland     
2013  11  Grzegorz Knapp   Polen     
2013  12  Jan Klatovsky   Tjeckien     
2013  13  Robert Henderson   Sverige     
2013  14  Stephan Pletschacher   Tyskland     
2013  15  Sergej Karatschintsew   Ryssland     
2013  16  Sergej Makarov   Ryssland     
2013  17  René Stellingwerf   Holland     
2013  18  Antti Aakko   Finland     
2013  19  Per-Anders Lindström   Sverige     
2013  Dmitri Koltakov   Ryssland     
2013  Dmitry Komisewitsch   Ryssland     
2013  Vitali Komisewitsch   Ryssland     
2013  Pavel Chaika   Ryssland     
2013  Franz Zorn   Österrike     
2013  Eduard Krysov   Ryssland     
2013  Harald Simon   Österrike     
2013  Stefan Svensson   Sverige     
2014  Danil Ivanov 151  Ryssland     
2014  10  Grzegorz Knapp   Polen     
2014  11  Per-Anders Lindström 30  Sverige     
2014  12  Vitali Komisewitsch   Ryssland     
2014  13  Antti Aakko 28  Finland     
2014  14  Pavel Chaika   Ryssland     
2014  15  Max Niedermaier   Tyskland     
2014  16  René Stellingwerf   Holland     
2014  17  Johan Weber   Tyskland     
2014  18  Vasily Kosov   Ryssland     
2014  19  Tomi Tani 12  Finland     
2014  Dmitri Koltakov 140  Ryssland     
2014  Dmitry Komisewitsch 126  Ryssland     
2014  Igor Kononow 107  Ryssland     
2014  Sergej Makarov 102  Ryssland     
2014  Stefan Svensson 73  Sverige     
2014  Jan Klatovsky   Tjeckien     
2014  Günter Bauer   Tyskland     
2014  Stephan Pletschacher   Tyskland     
2015  Dmitri Koltakov 180  Ryssland     
2015  10  Günter Bauer 56  Tyskland     
2015  11  Hans Weber 42  Tyskland     
2015  12  Nikolai Krasnikov 41  Ryssland     
2015  13  Per-Anders Lindström 22  Sverige     
2015  14  Daniel Henderson 22  Sverige     
2015  15  Stephan Pletschacher 21  Tyskland     
2015  16  Nikita Toloknov 16  Ryssland     
2015  17  Max Niedermaier Tyskland     
2015  18  Mats Djärf Finland     
2015  Danil Ivanov 153  Ryssland     
2015  Dmitry Komisewitsch 151  Ryssland     
2015  Igor Kononow 150  Ryssland     
2015  Vitali Komisewitsch 124  Ryssland     
2015  Franz Zorn 108  Österrike     
2015  Stefan Svensson 72  Sverige     
2015  Harald Simon 68  Österrike     
2015  Jan Klatovsky 58  Tjeckien     
2016  Dmitry Komisewitsch 174  Ryssland     
2016  10  Niklas Svensson 57  Sverige     
2016  11  Daniel Henderson 41  Sverige     
2016  12  Jan Klatovsky 39  Tjeckien     
2016  13  Nikolai Krasnikov 33  Ryssland     
2016  14  Manfred Seifter 28  Österrike     
2016  15  Stephan Pletschacher 28  Tyskland     
2016  16  Max Niedermaier 28  Tyskland     
2016  17  Antti Aakko 16  Finland     
2016  18  Hans Weber Tyskland     
2016  Dmitri Koltakov 173  Ryssland     
2016  Danil Ivanov 165  Ryssland     
2016  Igor Kononow 158  Ryssland     
2016  Egor Myskovets 117½  Ryssland     
2016  Franz Zorn 114  Österrike     
2016  Stefan Svensson 68  Sverige     
2016  Ove Ledström 60  Sverige     
2016  Günter Bauer 59½  Tyskland     
2017  Dmitri Koltakov 185  Ryssland     
2017  10  Niclas Svensson 49  Sverige     
2017  11  Ove Ledström 47  Sverige     
2017  12  Max Niedermaier 43  Tyskland     
2017  13  Jan Klatovsky 34  Tjeckien     
2017  14  Hans Weber 29  Tyskland     
2017  15  Nikolai Krasnikov 28  Ryssland     
2017  16  Jimmy Olsén 20  Sverige     
2017  Igor Kononow 170  Ryssland     
2017  Dmitry Khomitsevich 154  Ryssland     
2017  Dinar Valeev 135  Ryssland     
2017  Danil Ivanov 106  Ryssland     
2017  Franz Zorn 104  Österrike     
2017  Stefan Svensson 78  Sverige     
2017  Günter Bauer 66  Tyskland     
2017  Harald Simon 53  Österrike     
2018  Dmitrij Koltakov 202  Ryssland     
2018  10  Jimmy Olsén 58  Sverige     
2018  11  Jan Klatovsky 47  Tjeckien     
2018  12  Stefan Svensson 44  Sverige     
2018  12  Ove Ledström 44  Sverige     
2018  14  Johan Weber 39  Tyskland     
2018  15  Jasper Iwema 23  Holland     
2018  16  Igor Kononov 22  Ryssland     
2018  17  Andrey Shishegov 17  Ryssland     
2018  18  Günther Bauer 15  Tyskland     
2018  19  Stefan Pletsacher 11  Tyskland     
2018  Daniil Ivanov 167  Ryssland     
2018  20  Charly Ebner 10  Österrike     
2018  20  Max Niedermaier 10  Tyskland     
2018  Dmitrij Khomitsevich 155  Ryssland     
2018  Martin Haarahiltunen 114  Sverige     
2018  Dinar Valeev 98  Ryssland     
2018  Franz Zorn 76  Österrike     
2018  Harald Simon 75  Österrike     
2018  Sergej Karatchintsev 68  Ryssland     
2018  Niclas Svensson 60  Sverige